שיקום נזקים – דברים שאתם חייבים לדעת

כאשר יש בבית נזק עקב שריפה או הצפה קיימות כמה פעולות בסיסיות שיש לבצע באופן מידי. יש לקרוא לחברה אשר עוסקת בשיקום נזקים ולשמאי של חברת הביטוח, אם יש ביטוח תקף לנכס ולצלם תמונות וסרטונים אשר מעידים על מצבו של הנכס בזמן אמת.

 

שמאי של חברת הביטוח

השמאי של חברת הביטוח מסייר במקום רואה את הנזקים ומאשר לבעל הפוליסה את הפיצוי הכספי בעקבות הנזק הלא צפוי. בהתאם לגודלו של הנזק, חברת הביטוח תעביר פיצוי כספי כמו לדוגמה עבור רכישת ריהוט, ציוד, טיפול בנזקי אינסטלציה ומימון התקנת קווי מים חדשים וכו'.

 

חברה לשיקום נזקים

נציגי חברה לשיקום נזקים אשר מגיעים במהירות למקום, מטפלים בכל הנושאים המיידיים בהתאם למצב בשטח. במקרים רבים יש מים רבים בדירה עקב ההצפה וגם עקב פעולות הכיבוי של כוחות כיבוי האש במקרה של שריפה. לכן בשני המקרים יש לקרוא לביובית. משאית זו מסוגלת לשאוב במהירות כמות גדולה מאד של מים מהדירה למכל הממוקם על המשאית. המסוגלות שלה היא גם בשאיבת מים ממקומות נמוכים כמו חניונים תת קרקעיים, פירי מעליות, מרתפים ומקלטים.

לאחר שהכמות המהותית של המים התרוקנה מהבית אפשר לראות את מצב הנזק ולקבל החלטות על המשך עבודת השיקום. המים גורמים נזקים תוך פרקי זמן קצרים ולכן קיימת חשיבות רבה להגעת הביובית לשטח כדי למנוע עד כמה שאפשר נזקים בלתי הפיכים.

 

הליך שיקום הנזקים

אם מדובר בנזקים קטנים יחסית, אפשר לבצע הליך של תיקון כמו לשטיחים, לרהיטים ולציוד. אך אם מדובר בנזקים מהותיים, אין ברירה אלא לרכוש מוצרים חדשים, כיוון שחברת הביטוח העבירה כספים למטרה זו כדי לחזור לחיים סדירים.