איך לפתח יצירתיות ויכולת לפתרון בעיות

בעולם, מאז ומתמיד היה יתרון לא הוגן לאנשים יצירתיים. הם תמיד היו מבוקשים במקומות עבודה ואנשים תמיד שמחו לשמוע איך הם פותרים להם בעיות, איך הם מדלגים על קירות שנראים לכאורה בלתי עבירים בקלילות.

היצירתיות נדרשת היום יותר מתמיד. בעבר, כאשר העולם התנהל בקצב איטי, דברים לא זזו כל כך מהר. היום בין עשור למשנהו יתכנו הבדלים גדולים בהרגלי הצריכה, בתרבות וכמעט בכל היבט. שינויים קורים מהר יותר מתמיד ורק מי שישתמש ביצירתיות לפתרון בעיות ירוויח ויסתדר עם השינויים הללו בקלות.

אין ספק שישנם אנשים שהכישרון הטבעי שלהם הוא יצירתיות. המחשבה שלהם חושבת תמיד אחרת וזה מתבטא כמעט בכל תחום, אולם גם אתם לא מחשיבים את עצמכם לכאלו, תופתעו לגלות שיש דרך לשנות את זה. איך? המשיכו לקרוא כדי לדעת.

> בחרו לכם משחקי חשיבה קשים באתר אניגמה

איך לפתח יצירתיות

מה שמעניין ביצירתיות זה שלמעשה היא קיימת בכל אחד מבני האדם, זו בסך הכול צורת חשיבה. צורת החשיבה הזו מובילה בהכרח לתוצאות שונות ומגוונות. האדם היצירתי מצליח לחשוב מנקודת מבט רחבה הרבה יותר על כל בעיה ובכך הוא מצליח למצוא פתרונות שאנשים לא הצליחו לחשוב עליהם. 

ההיפך מיצירתיות היא צורת החשיבה שמתמקדת בנתון אחד ומנסה לפצח אותו, אין ספק שזו דרך שמובילה לבעיות רבות יותר ולתסכול בפעמים רבות משום שנתון אחד הרבה יותר קשה לשינוי מאשר מכלול של פרטים או עובדות. 

אולם מחקרים מראים שאתם אתם מקדישים כל יום זמן לפיתוח היצירתיות שלכם תוכלו גם תוכלו לפתח את אותה מיומנות כל כך נחוצה. 

אחת הדרכים לעשות את זה היא על ידי משחקי מחשבה מאתגרים כמו משחקי ג'נגה שיאלצו אתכם לחשוב מחוץ לקופסה ולמצוא פתרונות שלא חושבים עליהם במחשבה ראשונה.