כמה עולה לוכד נחשים? במה זה תלוי?

מפגש עם נחש עלול להבהיל אתכם מאוד והוא חייב פעולה מיידית. נחשים אינם בעלי חיים תוקפניים אולם הם מגיבים כאשר מרגישים מותקפים ועלולים להכיש את דיירי הבית או הנוכחים בו וכן לפגוע בחיות המחמד בחצר או בגינה. במקרים מסוימים יתכן גם שהנחשים ייכנסו לבית דרך החלון אחרי טיפוס על קיר.כאשר אתם מבחינים בנחש, חובה להגיב ולסלק אותו במהירות האפשר מהסביבה, אולם לא כדאי לבצע זאת לבד. הנחש עלול להיות ארסי ולהכיש אתכם או לפנות למטרה חיה אחרת בקרבת מקום. אתם נדרשים להזמין מיד לוכד נחשים ולהתרחק ככל האפשר מהנחש.

מה יעשה הלוכד וכמה יעלה

לפי חוק, אסור להרוג נחש אם לא נשקפת ממנו סכנה מיידית ולכן מטרת הלוכד תהיה להשתלט עליו כדי להחזירו לטבע ושם לשחרר אותו. הלכד חייב להיות איש מקצוע מנוסה ועליכם לדרוש ממנו תעודות מטעם רשות הטבע והגנים ולהיווכח במו עיניכם שלא מדובר במתחזה. מאחר שמודבר בפעולה דחופה, רצוי שהוא יהיה זמין מהר ככל האפשר ויתגורר ביישוב שלכם או ביישוב סמוך. לפני שהחל בעבודה יש לסכם על מחיר לוכ נחשים כמובן והמחיר יהיה תלוי במספר גורמים: שעה ביום, שבת או חג וכן בהצלחת הפעולה. הלוכד יקבל תשלום גם אם לא הצליח לאתר את הנחש אבל מופחת מאשר במקרה בו הנחש נלכד. בתמורה לתשלום ללא לכידה תקבלו "אחריות" והלוכד יתחייב להופיע שוב במקרה הצורך ולא ידרוש תשלום נוסף על ניסיון הלכידה השני.

ידע מוקדם יסייע לכם

לרוב כאשר מאתרים נחש בקרבת מקום, הגוף מגיב בבהלה ועלולות לקרות תקלות כמו התקרבות מוגזמת לנחחש, שעלול להכיש בתגובה לאיום. הכרת סוגי נחשים ותרגול של התרחקות מהמקום יסייעו לכם למזער את הנזקים.