עלות בניית חנות וירטואלית

אחת הסיבות שבעלי עסקים רבים נמנעים בגללה להקים חנות וירטואלית, היא החשש מפני העלויות. עסקים גדולים, בוודאי רשתות גדולות, יכולים להרשות לעצמן את העלויות, מה עוד שהמנהלים שם יודעים שלא מדובר רק בחנות וירטואלית ונוכחות ברשת אלא זה משהו מעבר, אם הם לא יהיו שם והמתחרים שלהם כן, אז זו תהיה פגיעה משמעותית, הן במוניטין והן ביכולות של החברה להציע שירותים ללקוחות שלה, גם בהיבטים נוספים ולא רק דרך האינטרנט. 

עבור עסקים קטנים ובינוניים זו שאלה אחרת לגמרי. הרי אם אנחנו, נניח, עובדים ביישוב מסוים, קטן, עולה שאלה האם משתלם לנו להשקיע כסף בהקמת חנות וירטואלית אשר לא ברור מתי ואם בכלל, נוכל להחזיר את העלויות וליהנות מהחנות. 

אך כפי שנוכל לראות מיד, עלות בניית חנות וירטואלית היא לא גובהה ולאורך זמן, מדובר במוצר מאוד חסכוני, בוודאי אם משתמשים בו בצורה נכונה. אחת כמה וכמה, אם אנחנו יזמים קטנים אשר האופציה מנגד, היא לשכור מקום ולמכור ממנו. ברור מאליו, שאנחנו לא נוכל לעמוד בהוצאות ההשכרה וכל הדברים מסביב. על כן, עלות בניית חנות וירטואלית במקרה זה, היא משתלמת. 

אז מה העלות?

זה תלוי כמובן בחברה אליה אנחנו פונים בשביל להקים חנות כזו. אם נניח נפנה אל חברת אגאי, מהחברות המובילות בתחום, אנחנו נוכל ליהנות ממגוון אפשרויות, תפריט של חנויות וירטואליות לבנייה במחירים אטרקטיביים לכל כיס. 

העלות מתחלקת על פי כמה רבדים. רובד אחד, הוא הקמת החנות עצמה. מדובר בעניין של מאות או אלפים בודדים, זה תלוי בסוג המערכת, סוג העיצוב ואופי העבודה על החנות. רובד שני, מתייחס לכל הנושא של אחסון, אם מדובר בחנות שמוקמת על גבי אתר קיים אז אין בכך בעיה, אך אם מדובר באתר חדש, אז אנחנו נדרשים לשלם עשרות שקלים בחודש עבור אחסון.

תלוי כמובן בסוג השירות שאנחנו מקבלים. רובד שלישי מתייחס לכל העניין של התפעול, בין אם זה מערכת סליקה, משלוחים, שירות לקוחות ועוד. כל פרט קטן יכול להשפיע על העלות לכאן או לכאן.

למעבר לאתר של חברת AGHAI.