מסחר בחוזים – איך מתחילים?

המסחר בחוזים עתידיים, מושך הרבה מאוד סוחרים בשוק ההון לאורך הרבה מאד שנים. אחד היתרונות הגדולים בתחום מסחר בחוזים עתידיים, הוא המינוף הגבוה שניתן לקבל בזמן הרכישה. מן הסתם, למינוף זה עלולות להיות גם נקודות תורפה כפי שנראה בהמשך.

כמוצר פיננסי, החוזים העתידיים שייכים להיסטוריה הרחוקה, והם למעשה היו המכשיר פיננסי נעשה בו שימוש עוד לפני כל מכשיר או נייר ערך אחר.

החוזים עתידיים מבוססים על נכס בסיס, והם למעשה עוקבים אחר נכסים מסוגים שונים כמו מדדים של בורסות ושל מניות, ריביות בעולם, חוזים של מטבעות, חוזים על צמדי מטבעות, איגרות חוב, מניות וסחורות כמו נחושת, כסף, זהב, קפה, אורז, גז, נפט ועוד.

שימושים בחוזים עתידיים

כמו הרבה מאוד מכשירים וניירות ערך, גם חוזים עתידיים משמשים לספקולציה על בסיס הערכות של כיווני שוק ברגע נתון. בנוסף, כמובן אנחנו מסתכלים על חוזים עתידיים, ככלי השקעה וכן ככלי המאפשר לגדר ולהגן על השקעות אשר ביצענו, כדאי להכיר – מערכת למסחר באופציות בארצות הברית.

חשוב לזכור ששימוש בחוזים עתידיים דורש הבנה עמוק ומקצועיות שכן מצד אחד ניתן להרוויח סכומים גבוהים מאוד מהר, אולם מהצד השני ניתן גם להפסיד במהירות גדולה מאוד. לכן חשוב מאוד הסיוע והתמיכה והליווי המקצועי של גוף בעל ניסיון ויכולות טכנולוגיות וטכניות עמוקות מאוד בתחום זה לאורך זמן.

יש מגוון של שיטות מסחר בתחום החוזים העתידיים וכאמור חשוב מאוד להכיר שיטות אלה לעומק בטרם נכנסים להשקעה משמעותית. קיים גוף המפקח על המסחר בחוזים עתידיים בעולם, אשר נחשב בגוף מחמיר יותר מאשר הגוף שמפקח על שוק המניות. 

לסיום נדגיש כי חוזה עתידי הוא התחייבות בין מוכר וקונה לאספקה של סחורה במחיר אשר נקבע מראש. 

קראו גם על עבודה עם טריידסטיישן למסחר בארצות הברית