רתכת CO2

ריתוך הוא תהליך של חיתוך, ריתוך וחיבור חומרים. זהו התהליך עתיר האנרגיה בתעשיית הריתוך. ריתוך יכול להתבצע על ידי אלקטרודות בעזרת גז או חשמל. האלקטרודות הנפוצות ביותר הן פחמן דו חמצני (CO2) ומי חמצן (H2O2) המשמשים בדרך כלל יחד.

אלקטרודת CO2 מגיבה עם המתכת ליצירת קרבונטים בעלי תגובתיות גבוהה ונקודת התכה גבוהה. התגובה נשלטת על ידי כמות ה-CO2 המוזרקת למפרק הריתוך, בעוד H2O2 מגיב עם חמצן ליצירת מולקולות מים המתמוססות במתכת המותכת. אלקטרודת H2O2 מגיבה עם חמצן כדי להפוך למסיסה במים ובכך מתמוססת במתכת המותכת כשהיא מתקררת לאחר שריפה בטמפרטורות גבוהות עבור

אז מה עוד צריך לדעת על רתכת CO2?

רתכת CO2 ואלקטרודות משולב היא טכנולוגיה המאפשרת לנו לרתך שני חומרים שונים יחד. התהליך לא רק יעיל יותר, אלא גם מייצר איכות טובה יותר של ריתוכים. כאשר משלבים אלקטרודת CO2 ומכונת ריתוך אלקטרודות, התוצאות יכולות להיות מרשימות מאוד. השילוב של שתי הטכנולוגיות הללו יכול לספק מענה יעיל למגוון רחב של יישומים.

שילוב של ריתוך CO2 ואלקטרודות הוא טכניקה חזקה מאוד לריתוך מתכת.

ניתן להשתמש בו בדרכים רבות ושונות – ריתוך CO2 ואלקטרודות משולב משמש בתעשיות רבות. זוהי טכניקה פופולרית מאוד המשמשת ביישומים רבים ושונים. הטכניקה הזו קיימת כבר זמן מה אבל הטכנולוגיה מאחוריה השתפרה מאוד עם השנים. הסיבה העיקרית לכך שהוא כל כך פופולרי היא בגלל הרבגוניות שלו והעובדה שניתן להשתמש בו כמעט על כל סוג של מתכת, ללא קשר לעובי או לתכונות פני השטח שלה.

במקרה זה, נתמקד כיצד הטכנולוגיה הזו עובדת ומהם כמה מהיתרונות הנלווים אליה. נדון גם בכמה מהחסרונות וכן נדון בכמה מהשימושים האפשריים לטכנולוגיה זו ביתר פירוט.

>למידע נוסף אודות רתחת ומגוון כלי עבודה בקרו באתר וילאגר