איך לבחור מייבש כביסה?

לפני שאתם מוציאים את הכסף שלכם על מייבש יקר, עליכם לשאול את עצמכם שאלה פשוטה – האם אתם יודעים מה אתם קונים בכלל? בדיקת המפרט הטכני והכרת הפרטים לעומקם תוכל לעזור לכם לבצע רכישה חכמה.

טווח המחירים של מייבשי כביסה יכול להתחיל ב-800 שקלים ולהגיע ל-7000 שקלים ואף יותר. במאמר נשתף אתכם בפרטים החשובים ביותר שעליכם לבדוק כאשר אתם ניגשים לבחירה של מייבש.

באיזו שיטה פועל המייבש?

ישנן שלוש שיטות לפליטה של אדי המים מן המכונה – משאבת חום, מעבה או צינור פליטה. מייבש כביסה מומלץ ברוב המקרים יהיה כזה שפועל עם משאבת חום. הסיבה לכך היא שהמשאבה הזו אוגרת את אנרגיית החום בתוך המייבש ועושה בו שימוש על מנת לייבש את הבגדים. השיטה הזו מאפשרת לחסוך עשרות אחוזים בהוצאות החשמל השוטפות שנלוות לתפעול המייבש.

מייבשי כביסה זולים יותר יעשו לרוב שימוש בשיטת המעבה או צינור פליטה. כאשר מדובר על מייבשים שפועלים עם צינור פליטה, יש צורך למקם אותם בסביבה מתאימה עם מקום לחיבור הצינור. בכל אופן, בשל היעילות האנרגטית הנמוכה ומורכבות ההתקנה, עדיף להימנע ממייבשים שפועלים עם צינור פליטה ולבחור באחד שפועל בשיטת המעבה או משאבות חום. זה ישתלם לכם הרבה יותר.

תבדקו את מידת הרעש שהמייבש מפיק

המייבשים הרועשים ביותר יהיו לרוב אלו שעושים שימוש בצינור פליטה כדי לפלוט את האדים מן המכונה. מייבשים שעושים שימוש במשאבת חום ומנוע BLDC לא רק יהיו חסכוניים יותר, אלא גם שקטים יותר.

אם אתם מתכוונים למקם את המייבש בסביבה רגישה לרעש, לדוגמה בסמוך לחדר השינה, אז יהיה כדאי לכם לבדוק מראש שאתם בוחרים אך ורק בדגם שלא יהיה יותר מידי מרעיש. שימוש באופן תדיר במייבש מרעיש עלול לגרום לכם להיות מתוסכלים.

קיבולת תוף שמתאימה לגודל המשפחה

רוב המייבשים מגיעים עם קיבולת של 7-9 ק"ג. בחירת המייבש מצדכם צריכה להסתמך בראש ובראשונה על תדירות השימוש הצפויה שלכם במכונה וכמות הבגדים שאתם צריכים לייבש בכל מחזור כביסה.

מומלץ להימנע מניסיונות להכניס למייבש יותר מידי בגדים בבת אחת, שכן זה רק יאריך את זמן הייבוש ויוביל לכך שהבגדים שבאמצע לא יהיו יבשים באופן אחיד כמו אלו שבאו במגע עם התוף.

הדרך הנכונה לבצע רכישה חכמה

רוצים להפוך את הרכישה שלכם להרבה יותר פשוטה ונבונה? כל מה שעליכם לעשות זה להיכנס לאתר שעוסק בסקירות מוצרים ומכיל מדריכי קנייה, כמו Gefeno. באתר תוכלו למצוא סקירה נרחבת על המייבשים הטובים ביותר שאפשר לקנות, לצד מדריך קניה מעמיק.