גביית מזונות – איך לעשות את זה יפה?

לאחר גירושין יש תמיד התנהלות מסוימת בין בני הזוג. במיוחד אם יש לבני הזוג ילדים משותפים אשר נמצאים במשמורת אצל האם, והאב אמור על פי ההסכם ועל פי הדין לשלם דמי מזונות. יש להבין כי אמנם יש מקרים רבים בהם האב רואה את החובה שלו ומכיר באחריות שיש לו כלפי הילד שלו, והוא משלם את תשלומי המזונות בצורה נאותה. אבל במקרים רבים אחרים ההורה אינו מצליח או לא רוצה לעמוד בהתחייבויות שלו. והמצב גורר בעיות מורכבות ביותר שיהיה ניתן לפתור רק עם התערבות של עו"ד גירושין..

אב, אם וילד בתווך

הקושי הגדול שקיים הוא העניין שיש כאן מצד אחד של המתרס אב, בצד השני של המתרס אם, ובתווך יש ילדים רכים או בוגרים שלא ממש מבינים מה מתרחש סביבם ולמה אין בבית אבא ואמא. הם לא יודעים למה הם שוהים לעיתים כאן ופעמים שם, ובריאות הנפש לגמרי עלולה להיפגע. ובמקרים בהם מתעוררות בעיות בענייני תשלומי המזונות, הרי המצב חמור ביותר. ילדים חשים את המתיחות ושומעים חלקי שיחות. הם מבינים כי משהו לא טוב מתרחש ויש כאן מתיחות מודגשת ומורגשת בין אבא לאימא.

כיצד לגבות את הכסף?

אמנם המתיחות קיימת וכל אחד מההורים מבין כי הילדים ניזוקים ממנה. אבל מנגד כאשר הורה שחייב על פי דין לשלם מזונות אינו עומד בהתחייבות, זו בהחלט בעיה. וככל שהמצב הכלכלי של ההורה שמחזיק את הילדים ברשותו מוגבל יותר, כך המצב מורכב. כיוון שהוא לא יכול לגדל את הילד כיאות בלי לקבל את דמי המזונות שמגיעים לו. הוא אמור לשלם עבור הוצאות המחיה של הילד, ובאין הכנסה אין לו אפשרות לשלם.

עורך דין מומחה בתחום

חשוב לדעת כי בכל מקרה כזה יש כתובת ברורה לפנות אליה. והיא עורך דין מקצועי בתחום גביית המזונות. כי הורה שמתמודד עם סיטואציה כזו לא אמור לוותר או להבליג. חשוב לפעול בצורה אחראית ושקולה, ולבצע את התהליך באופן נאות. וזאת כדי לשמור על מערכת יחסים יציבה עם ההורה השני אך יחד עם לקבל את דמי המזונות.