בודק שכר מוסמך: מה חשוב לדעת?

אם יש לכם עסק בתחום הניקיון שיש בו מספר מסוים של עובדים (גם אם אתם חברה חדשה בשלב הקמת חברה), וודאי שמעתם לא פעם את המונח בודק שכר מוסמך. כדאי שתדעו כי מונח זה מייצג בעל מקצוע שאת שירותיו אתם צריכים לשכור באופן שוטף, זאת כדי להבטיח הגנה מלאה ליציבות העסק מפני קנסות ועיצומים כספיים העשויים להגיע ממשרד העבודה והרווחה.

מדוע עסקים עשויים לקבל קנסות כספיים?

הסיבה למתן קנסות ועיצומים כספיים מטעם משרד העבודה והרווחה קשורה לחוק הגברת האכיפה של דיני העבודה, שהינו חוק שמרחיב ומייעל את הליכי והפיקוח על מעסיקים לצורך שמירת דיני העבודה וזכויות העובדים בבתי העסק. בנוסף לכך, חוק זה נועד להגביר את תחומי האחריות החלים על מעסיקים המזמינים את שירותיהם של עובדים מטעם חברות קבלניות, כך שגם הם יקחו על עצמם את האחריות למילוי זכויותיהם של העובדים שאת שירותיהם הזמינו.

במקרה שמתגלות הפרות בדיני העבודה ובזכויותיהם של העובדים, רשאי משרד העבודה והרווחה להטיל קנסות ועיצומים כספיים על המעסיקים ובתי העסק כדי לפצות את העובדים.

כיצד בודק שכר מוסמך יכול לעזור לבעלי עסקים?

גילוי ההפרות בתנאי העסקה, תנאי עבודה, תנאי שכר וכל זכויות אחרות להם העובדים זכאים מתבצע באמצעות ביקורות תקופתיות ידועות או אקראיות אותם מבצעים נציגים מטעם משרד העבודה. לכן כדי לעלות על הפרות אלו בטרם מגיעים נציגי הרשויות, מומלץ לפנות אל בודק שכר מוסמך מטעם משרד רואה חשבון בחיפה שיש בידיו את הידע והכלים לביצוע בדיקות תקופתיות של תנאיהם של העובדים מול הזכויות להם הם זכאים על פי חוק. כך כשההפרות יתגלו על ידיו, בעל העסק יוכל לתקן אותן מבעוד מועד ולהימנע מקבלת קנסות.

כשבוחרים בודק שכר מוסמך חשוב לוודא כי מדובר על רואה חשבון שעבר את ההסמכה המתאימה לעסוק בתחום.