איך תדעו שהמצבר שלכם לרכב באמת גמור?

מצבר לרכב

המצבר אחראי על הפעלת המערכות החשמליות ברכב ובין היתר על השלמת פעולת ההתנעה שלו. ללא מצבר המערכות החשמליות לא יעבדו (נורות חיווי, פנסים, מערכות בלימה ועוד) וכמובן גם סביר להניח שהרכב לא יתניע. מצבר רכב חלש עשוי עדיין לעבוד לימים/שבועות נוספים אולם אם אתם מגלים סימנים שהמצבר חלש כדאי יהיה לגשת למוסך לבדוק את המצבר ואם צריך גם להחליפו. 

איך נדע שהמצבר שלנו נחלש ועומד להיגמר?

  • נורית חיווי – כדאי לבדוק את נוריות החיווי באזור ההגה. בלוח השעונים שמאחורי ההגה נורית החיווי עשויה להידלק ולהצביע על מצבר חלש ושכדאי לבדוק אותו ואולי להחליפו. 
  • נוחות לוח שעונים לא פועלות כראוי – אם נוריות החיווי מלוח השעונים אינן פועלות כראוי או מהבהבות ייתכן מאוד והמצבר חלש ומשהו שם לא פועל כהלכה עם המנגנון החשמלי של הנורות. גם כאן מומלץ לפנות אל חשמלאי רכב לפתרון הבעיה.
  • קשיים בהתנעה – אם אתם מתקשים להתניע את הרכב או מדי פעם לוקח כמה ניסיונות עד שמצליחים להפעילו ייתכן מאוד והמצבר שלכם לקראת השלמת עבודתו. 
  • מזגן לא מקרר כמו שצריך – יכולות להיות סיבות רבות מדוע המזגן לא מקרר כמו שצריך אולם אחת מהן יכולה להיות בהחלט מהסיבה שהמצבר חלש ולא עובד כהלכה.
  • תאריך ייצור המצבר – על כל מצבר כתוב את תהליך הייצור שלו. במידה ועבר 3 שנים מתהליך הייצור שלו ייתכן והוא עומד להיגמר. מצבר טוב מחזיק כ3 שנים בממוצע. 

במידה והמצבר שלכם יהיה גמור ומרוקן לגמרי הרכב לא יתניע לכם ותצטרכו להזמין מצבר עד הבית או עד המקום שבו האוטו נמצא כעת או כאמור להזמין גרר ולגשת אל המוסך להחלפת המצבר. כדי להימנע ממצב לא נעים זה ומבזבוז הזמן והכסף, מומלץ לבדוק אחת לכמה חודשים את המצבר ולהיות ערניים לתפקודו.

 

אולי יעניין אתכם גם: כמה עולה מצבר לרכב

הרשמו לניוזלייטר שלנו

מעוניינים להישאר מעודכנים בכל עת. הרשמו עוד היום לניוזלייטר שלנו 

אהבתם את הפוסט שתפו אותו עם חברים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

Blogging
makub

סגנונות של שרשראות נשים

התכשיטים שכל אישה בוחרת לענוד מגדירים את מי שהיא. שרשראות מהוות כיום חלק מקוד הלבוש של נשים. בעבר שרשראות היו מעידות על העושר של אדם

קרא עוד »
Blogging
makub

איך להשיג היתר בניה לבריכה?

רבים מבקשים להקים בחצר הפרטית בריכה לשימוש אישי ולטובת המשפחה. הסיבות לכך מגוונות וכוללות, בין היתר, את הרצון ליהנות ממנה במסגרת משפחתית, עם חברים כולל

קרא עוד »
הדפסת תלת מימד
בית וגינה
makub

הדפסת תלת מימד – כל מה שצריך לדעת

הדפסת תלת מימד הינה טכנולוגיה חדשנית, יחסית, המאפשר לייצור דגמים תלת ממדיים היישר מתוך המחשב. ההדפסה הינה רב שכבתית כאשר הייצור נעשה בתהליך של הדפסת

קרא עוד »