לכידת חולדות בבית – איך עושים זאת בצורה הומנית?

המאמר באדיבות גל ג'וק הדברה ירוקה

רק המחשבה על עכברים וחולדות יכולה לעורר חלחלה בקרב רבים. אלה אינן חיות רצויות בשום בית, מכרסמים שאף עלולים להיות מסוכנים. באותה המידה הם הורסים רכוש, ואף נחשבים למפיצי מחלות. אז מה אפשר לעשות? לרכוש מלכודות אשר גורמות לסבל רב? לכידת חולדות בבית בדרך הומנית מתבצעת ע"י חברת הדברה מקצועית ובעלת ניסיון בתחום.

רוצים ללכוד את המכרסם לבד?

בהחלט לא כדאי. ישנם אנשים העובדים בחברות הדברה שהוכשרו למשימה, בעלי הסמכה והם יעשו זאת על הצד הטוב ביותר.

מדוע לפנות אל חברת הדברה?

כפי שנאמר לכידת חולדות בבית צריכה להתבצע ע"י גורם מקצועי, שעשה זאת אין ספור פעמים, הוא ידע טוב יותר לתפוס את המכרסמים פעמים, והוא ידע טוב מאתנו לתפוס את המכרסמים.

איך מדבירים?

חברה רצינית ובעלת שם מחזיקה בכל הכלים האפשריים שנועדו לבצע לכידת חולדות בבית, והם גם ידעו בהתאם לשטח הבית מבפנים ומחוצה לו, באיזו שיטה להדביר את החולדות.

לכידת חולדות בבית מעולם לא הייתה כה פשוטה, עם הזמן נוספו עוד ועוד אמצעי הדברה שונים. חברת הדברה ירוקה שאיננה פוגעת בטבע, ולוכדת חלק מהמזיקים בדרך הומנית. אמת היא, מדובר בחולדה, אולם על מנת להתפטר ממנה אין צורך לגרום לה מוות בייסורים קשים.

זו חולדה או עכבר?

לעיתים אנו מבחינים בהבזק של שנייה במכרסם, אבל אין די זמן לזהות אם זוהי חולדה או עכבר. החולדות גדולות יותר מעכברים וכך גם הזנב שלהן. גם אזור המחיה שלהם שונה. מקומות פופולאריים בקרב חולדות: בניינים, מחילות מתחת לאדמה, עצים, בורות ביוב, והם מגיעים לכל המקומות הללו במהירות רבה באמצעות טיפוס. בסופו של דבר המטרה היא לסלק את החולדות ולא להמיתן בדרך אכזרית.