כל מה שרציתם לדעת על רכישת תמונות באינטרנט

רכישת תמונות באינטרנט נדרשת עבור תוספת לטקסטים למטרות מגוונות כמו קטלוגים, חוברות הדרכה, פרסומות, תוכן שיווקי, כרטיסי ברכה והזמנה, כרטיסי ביקור ועוד ועוד. הורדת תמונות מאתרים היא אמנם פעולה פשוטה אבל שימוש בתמונות למטרות מסחריות אינו חוקי ללא רשות מפורשת מהצלם או האתר אשר מחזיק בזכויות היוצרים על התמונה. אז לפני שיוצאים לדרך ומתכננים את רכישת התמונות, גודלן, איכותן והמיקומים שלהם במסמך המבוקש – כדאי להתעניין לגבי זכויות יוצרים ורכישת תמונות באינטרנט. התמונות נרכשות בדרך כלל מאתרים ייעודיים, המכונים "בנקי תמונות" ומחזיקים מאגר גדול למגוון רחב של מטרות ותכנים. הכרת מספר בנקים על יתרונותיהם וחסרונותיהם תסייע לכם לקבל את ההחלטה הנכונה, בהתחשב בתקציב שלכם.

מציאת בנקים אפקטיביים

באינטרנט יש כמה וכמה אתרים עם מאגרי תמונות גדולים, המכונים" בנקים של תמונות". כדאי להכיר כמה מהם ולבדוק היכן ניתן לרכוש את התמונות המתאימות ביותר לצרכים שלכם. חלק מהאתרים מציעים תקופת התנסות חינם וניתן להתחיל מהם במקרה שאתם חסרי ניסיון ברכישה ממאגרים. מאגרים בולטים במיוחד הינם 123RF, Depositphotos, Shutterstock וכל אחד מהם כולל עשרות אלפי תמונות לכל מטרה. דמי המנוי משתנים מאתר לאתר ותלויים גם בתקופת הזמן המבוקשת. למשל: מנוי ל-30 תמונות עשוי לעלות 30 דולר, ולכן רכישת מנוי כזה מיותרת אם אתם זקוקים לתמונות ספורות למטרה הספציפית

קריטריונים לבחירת מאגר

בין מאגרי התמונות שניתן לרכוש יש לעתים הבדלים מבחינת חוויית המשתמש, נוחות השימוש וכמובן החיר. לכן כדאי לבדוק את כל ההצעות ולהתחיל ממנוי חינמי לתקופה מוגבלת, וזאת כדי לראות מהי הכמות הממוצעת העונה על הצרכים שלכם. כמו כן כדאי לקחת בחשבון תקופות עמוסות בעבודה מול תקופות רגועות, שמצריכות פחות תמונות.