פתרונות ענן לעסקים שמועילים להמשכיות העסק

חברות אחסון בינלאומיות בעלות חוות שרתים ותשתית מתאימה אחרת מספקות שירותי אחסון לחברות הרוצות בכך כולל לענקיות והמסונפות שבהן. עסקים חייבים לעבוד ברציפות מאחר והם נותנים שירות ללקוחותיהם. כל שיבוש יכול הזיק לפעילות. היות ובכולם יש מערכות ממוחשבות לניהול שוטף, הרי שכל פגיעה בהן מעכבת את העבודה. פגיעה חמורה משבשת אותה כליל. אחת מהן היא החדרת וירוס במזיד על ידי גורמים פליליים המבקשים תשלום כופר בתמורה לשחרור הקבצים הנעולים או להחזרתם חזרה לעסק. תקלות דומות אחרות נוצרות בנסיבות אחרות.

פתרונות מגוונים וחשובים

הפתרון היעיל הינו בהתכוננות למצבים כאלו, למשל באמצעות פתרונות ענן לעסקים. יש צורך להכנת תכנית המיועדת להפחית את הסיכון לשיבוש בלתי צפוי לפעילויות המערכת הממוחשבת שלו. כך ניתן להבטיח פעילות המשך פעילות מינימלית חיונית. בכל ארגון יש מערכות ליבה ממוחשבות יש צורך לאתר אותן על מנת לשמור עליהן. יש צורך להגדיר בהסכם את משך עליית האתר לאוויר לאחר אסון, יש לייצור קווי תקשורת לגיבוי, יתירות רשת או ניתובים חילופיים שייכנסו לפעולה כאשר התקשורת משתבשת.

התאמת רמת ההגנה לארגון

ההגנה מפני אסון משתנה מארגון אחד למשנהו כי לכל אחד יש צרכים אחרים. יש צורך לנתח את הסיכונים וההשלכות הקיימים ובהתאם זה לתכנן. מדובר על רמת הקריטיות של משאבי המחשב כמו: יישומים, נתונים, רשתות, תוכניות מערכת, מתקני חומרה ועוד. קיימות דרגות רמות סיכון שונות. הגבוהה ביותר היא קריטית ולאחריה חיוני, רגיש ולא קריטי והתוכנית המוצעת היא על פיהם. כך יימנעו נזקים רבים שחלקם הינם בלתי הפיכים. מומלץ לקבל שירות מחברה בעלת מוניטין בתחום. מנהליה הינם בעלי ידע רב בתחום וניסיון עשיר המגיע ממתן שירותים מורכבים בנושאים אלו. הם יתאימו כל תכנית לצרכי הלקוח. 

למידע נוסף על טכנולוגיית ענן >>>