השחרת חלונות לבד או עם אנשי מקצוע?

השחרת חלונות זה לא לשים מגן מסך לפלאפון הנייד או להדביק טפט לקיר. השחרת חלונות צריכה לצאת לא פחות ממושלמת וכמובן שחייבת לעקוב אחר התקנים בשביל לא להיפסל בטסט. כמובן שאנחנו תומכים בהוזלת מחירים על ידי עבודה עצמאית אך בכל הנוגע להשחרת חלונות לרכב, עדיף יהיה להוסיף מעט כסף עבור תוצאה טובה לאורך זמן.

החוקים שיש לשמור עליהם


הרבה מאוד אנשים עדיין נמנעים מהשחרת החלונות של הרכב שלהם עקב חוסר בהירות לגבי החוק בנושא זה. במהלך השנים ההנחיות והתקנים אכן שונו לא מעט ונוצר בלבול לגבי מה מותר ומה אסור בכל הנוגע בהשחרת חלונות הרכב. בואו נעשה סדר בבלגן:

  • קודם כל ולפני הכל, השחרת השמשה הקדמית והאחורית אסורה בהחלט. גם על פי הגיון בריא נוכל להסיק שהשמשה הקדמית והאחורית חייבות להישאר בהירות, נקיות ובטיחותיות עבור נהיגה בטוחה.

  • קיים איסור על חידוש רישיון של רכב אשר החלונות הנמצאים לצד המושבים הקדמיים ברכב מושחרים.

  • כמו כן, על בעל הרכב או איש המקצוע אשר משחיר את החלונות לוודא כי החלונות לא יהיו כהים מידי. באם שוטר חושד כי השמשות כהות מידי, רשאי יהיה לעצור אתכם ולזמן בוחן תנועה על מנת לבדוק האם החלונות שלכם עומדים בתקן או לא.

באם נקבע כי החלונות ברכבכם כהים מידי, יהיה לכם אסור לנהוג ברכב עד שתתקנו את הליקויים ותוכלו לעמוד שוב בתקן. המשך הנהיגה ברכב לאחר שהוחלט שאינו עומד בתקן תגרור איסור שימוש וקנס בסך 1000 ₪.

אז לבד או עם אנשי מקצוע?


כמובן שלאחר פירוט החוקים והתנאים בנוגע להשחרת חלונות ברכב, סביר להניח שהאופציה המועדפת תהיה לתת לבעל מקצוע לבצע עבודה מקצועית, יפה וכמובן עומדת בתקן הישראלי.

אולי יעניין אותך גם השחרת חלונות לרכב בלייזר