הסברים של ד"ר קובי שגיא – אילו פיתרונות מוצעים כיום להרטבת לילה?

קיימים כמה פתרונות לבעיה של הרטבת לילית של ילדים אשר גילם הוא מעל גיל 5 וזאת לאחר שנשללו ליקויים פיזיולוגיים או פסיכולוגיים פותח ד"ר קובי שגיא.

תרופות לטיפול בהרטבה לילית 

הכדורים אשר ניתנים לילד הם כדורי מציצה אשר מכילה את הורמון אנטי דאורטי. לתרופה זו קיימת השפעה חיובית והאפקט הוא די מידי. הרטבת הלילה חדלה להתקיים כל זמן שהילד נוטל את הכדורים. גם אם הוא מפסיק לקחת אותם אחרי פרק זמן מסוים, נותרת ההשפעה של הכדורים אצל ילדים רבים.

שיטת הטבלאות והפרסים 

ההרטבה הלילית מפריעה מאד גם לילד ולכן יש לו רצון עז לקום יבש בכל בוקר מסביר ד"ר קובי שגיא. בעזרת הכוונה מכינים טבלאות ומסמנים בהן בכל יום אם הייתה הרטבה לילית או לא. הרצון להצליח יוצר דרבון מאד משמעותי וילדים רבים מצליחים להתגבר על בעיה לילית זו בזכות המוטיבציה הגבוהה.

תרגול של התאפקות

הפעלת השרירים הטבעתיים היא פעולה מולדת אך יש לדעת לחזק אותה ולהפעיל אופציה זו כאשר השלפוחית מלאה. תרגול זה ביצוע פעולת ההתאפקות תקל על הילד לבצע זאת גם באמצע הלילה.

טיפול פסיכותרפי 

אם לאנשי המקצוע כמו ד"ר קובי שגיא קיימת חשיבה כי ילד ספציפי זקוק לחיזוקים ודבר זה יוביל לפתרון בעיית ההרטבה  בלילה, הוא יקבל טיפול רגשי והכוונה להגיע לשירותים בכל שעתיים כדי להטיל את מימיו. חיזוק התחושה של ההתאפקות תאפשר לו להתמודד בכוחות מחודשים עם השלפוחית המלאה בלילה.

מכשיר