סט מצעים זוגי – איך תזהו איכות?

בעידן שבו יש הרבה מאוד מצעי מיטה לבחירה, זה לא ממש מפליא כי הצרכן נעשה להרבה יותר מבולבל לגבי הרכישה של מצעים שאותם מבקשים לרכוש בקנייה משתלמת לכמה שיותר זמן. איך הצרכן הממוצע אמור לדעת איזה סוג של מצעי מיטה לא רק מגיעים עם תג מחיר נוח אלא יהיו כאלה שמציעים לילה אחר לילה וכביסה אחר כביסה את השימוש הכי נעים למצעים הללו שמקשטים את המיטה?

איכות זו שאלה שמשתנה לפי ההרגלים של אנשים בכל מעמד, אבל בצורה ממוצעת אפשר לציין שתי דרכים עיקריות לבחינה של המצעים וההבנה כי אכן התבצעה רכישה של מצעי מיטה איכותיים שמן היצרנים של אלה כדאי לרכוש גם את הסט הבא.

בודקים את צפיפות הבד

סט מצעים איכותי הוא כזה שבו יש ציון כי הוא עשוי ממאה אחוז כותנה. איך בכל זאת מבחינים בין איכות כזו לבין איכות יותר טובה עבור כותנה מלאה? ברגע בו בוחנים את צפיפות הבד אשר מופיעה בצורה מאוד ברורה על גבי האריזה של כל סט שנמכר. סט של מצעים למיטה זוגית או מיטת יחיד שנחשב לאיכותי יגיע עם צפיפות של בד שהיא במינימום 140 חוטים.

באתר מצעים מהחלומות מסבירים כי מצעים יוקרתיים כבר יגיעו אל צפיפות של 200-220 עבור מצעי מיטה שעשויים מסאטן נעים למגע ואיכותי. כל זה קל מאוד לבדיקה, ורק צריכים לקרוא לפני שמתקדמים אל הבחינה של יתר הפרמטרים כמו הגודל של הסט, הדוגמא והמחיר.

איכות הצבע והבד לאחר כביסות

בסופו של דבר מה שיחליט בצורה הכי טובה אם הסט של המצעים שאר נרכש הוא כזה שנחשב בתור איכותי הוא העמידות של הסט הזה לאחר שהוא עובר כמה וכמה כביסות. כאן זה חשוב מאוד לשים לב אל הוראות הכביסה ולדייק איתן, ורק לאחר מכן לראות אם ההדפס שעל הבד עדיין נותר מלא חיים ואם הבד עצמו נותר רך ונעים או כזה שמקבל אליו כדורי בד שמאפיינים בדים שהם פשוט לא איכותיים. זה יכול להיות לא נעים לגלות דבר כזה רק בדיעבד, לאחר הרכישה, אבל חברה איכותית תעמוד מאחורי המצעים שלה ותסייע לרוכשים במידה והם מגלים כי הסט נעשה כזה לאחר הכביסה.