שיר כניסה לבת מצווה – לפני שנכנסים להקליט כדאי שתדעו

בשנים האחרונות אנחנו יכולים למצוא הרבה מאוד אטרקציות, הרבה מאוד רעיונות כיצד אפשר להפוך אירוע כמו בת מצווה לייחודי, שונה ומיוחד. אחת האטרקציות הפופולאריות הוא שיר כניסה לאירוע. 

בנות רבות בוחרות להקליט שיר כזה באולפן הקלטות, לעיתים המשפחה בוחרת להקליט שיר מיוחד לכבוד הבת שלהם או שהחברות בוחרות להקליט שיר כזה. כך במקום להשמיע שיר מוכר, שיר של זמר או זמרת אהובים, הרי שהם עושים משהו מקורי ומקליטים שיר עבור כלת השמחה.

קראו על הקלטת שיר כניסה לבת מצווה אצל גיא הפקות.

תהליך הקלטת שיר כניסה לבת מצווה

השאלה היא כיצד עושים את זה ומה צריך לדעת על התהליך. החלק הראשון הוא די ברור, ההקלטה צריכה להתבצע באולפן הקלטות מקצועי, שם יש את הציוד, את הכלים, שם יש אנשי מקצוע שידעו כיצד לבצע את ההקלטה בצורה נכונה ומקצועית. מן הסתם, לפני שמגיעים אל ההקלטה, צריך להקליט מה להקליט וללמוד את הטקסט, כיצד שרים אותו, איך מבטאים את המילים בצורה נכונה, כיצד מחברים את המשפטים, באיזה סגנון מוזיקלי מקליטים את השיר ועוד. 

כאמור זה החלק הפשוט יחסית, שכן החלק המורכב יותר הוא מה שמתבצע בפועל והקונספט של תהליך העבודה. צריך לזכור, סביר להניח שרוב האנשים שירצו לשיר אינם זמרים מקצועיים, לכן ייתכן ויהיה צורך בשירים לבת מצווה בהתאמה אישית וכן בשימוש בכלים ואמצעים אשר "יתקנו" את התהליך.

חשוב לקחת בחשבון

כמובן, שצריך לקחת בחשבון, שמדובר בשיר שאמור להיות מושמע באירוע בת מצווה, כלומר, יש להתחשב באורך הזמן של השיר, בקהל ובכלת השמחה. למשל, לא נכנסים ביטויים שלא נשמעים טוב, לא להביך ולא להשפיל. 

רצוי מאוד לעשות כמה וכמה חזרות על השיר, להציג אותו בפני אנשים שונים בשביל לקבל חוות דעת, ורק אז להקליט אותו. 

נקודה נוספת שאנחנו צריכים לקחת בחשבון, אפשר להקליט שיר מוכר, אז צריך לשלם על כך לאקו"ם, אך מעבר לזה צריך גם לזכור, לא מדובר בזמרים מקצועיים ואין טעם לנסות ולחקות זמר מקצועי. פשוט לשיר, ליהנות, ולהציג אותו בצורה הכי מרשימה והכי מיוחדת, בשביל שהקהל ובפרט כלת השמחה תהנה ממנו. ככה יוצרים שיר איכותי ומוסיפים צבע מיוחד לאירוע.