גיטרה בס – כלי נגינה

גיטרת בס היא כלי מיתר מסוג גיטרה בעל 4, 5 או 6 מיתרים המפיקה צלילים נמוכים. השימוש בגיטרה בס נפוץ במספר רב של סגנונות מוזיקליים.

חלק זה עוסק בכלי הנגינה גיטרה בס. מדבר על כל התכונות של גיטרת בס. זה כולל את ההיסטוריה שלו, הצלילים וכיצד ניתן להשתמש בו למטרות שונות – מוזיקה, נגינה וכו'. 

נגינה בגיטרה בס

הנגן של גיטרת הבס מנגן באצבעותיו על המיתרים, הממוקמים בצוואר ובגוף הכלי. בדרך כלל, הצליל מופק על ידי פרטור או מריטת המיתרים בזמן עם קצב קבוע. לגיטרה בס יש מספר תת-ז'אנרים וסגנונות המשתנים ביחס לסגנון ולצורה, לרוב באמצעות כלי מיתרי אחד או רב מיתרים. לגיטרה בס מיתרים יש לפחות ארבעה מיתרים המכוונים למזג שווה (E, , א', ד' ו-ז'). יש בסיסטים שמכוונים את המיתרים של גיטרת הבס שלהם כך שהם לא בהכרח מכוונים כשהם מנגנים בעצבנות. ה-Fender Precision Bass נבחרה לגיטרה הבס הנשמעת הטובה ביותר בכל הזמנים על ידי המגזין Musician. תוף בריטון הוא סוג של תוף שבו הראש עצמו גדול יותר מתופים אחרים. בכמה תצורות

קצת היסטוריה על גיטרה בס

בתחילת שנות ה-2000, גיטרה בס הייתה כלי פופולרי מאוד. למעשה, זה היה הכלי הפופולרי ביותר במוזיקת רוק. עם זאת, ככל שחלף הזמן, גיטרת הבס הפכה פחות ופחות פופולרית ככל שהגיטרות השתלטו על מוזיקת הרוק. הסיבה לכך היא שהיו יותר מדי נגני בס ולא מספיק אנשים שיכלו לנגן אותם. כתוצאה מבעיה זו, הומצא מכשיר חדש בשם "בסון" על ידי מדען איטלקי בשם ג'ובאני בטיסטה גוארנרי דל ג'סו (גוארנרי). כלי זה היה פופולרי מאוד בקרב מלחינים איטלקיים כמו אנטוניו ויואלדי וג'ואכינו רוסיני. ניתן לנגן בבסון על ידי נשיפת אוויר לתוך הכלי או על ידי לחיצה מטה על המקש שנמצא ליד הפיה. השחקן יכול לשנות מיקום על הבמה עם ידית המחוברת לחגורת המותניים שלו. זה מאפשר להם מנעד רחב יותר של צלילים.

כיום שוב עולה הפופולריות של גיטרה בס וניתן להשיג אותה בכל חנות מוסיקה איכותית ברחבי הרשת או קרוב לביתכם.