תנורי אפייה

תנורי אפייה הפכו למכשיר חשמל עיקרי במטבחים.

תנור אפייה הוא מכשיר המשמש לבישול מזון על ידי חשיפתו לחום. זה יכול להיות חיצוני או מובנה במכשיר אחר כגון תנור, כיריים או גריל ברביקיו. ישנם מספר סוגים של תנורי אפייה כולל תנורי לחם עם אח, אבן פיצה ותנורי בישול בסגנון תנור הולנדי.

תנורי אפייה הם אחד הכלים החשובים ביותר לאופה. הסיבה לכך היא שהיא מאפשרת להם להכין מוצרי מאפה טעימים ומגוונים תוך זמן קצר.

תנור אפיה זה אינו משמש רק אופים מקצועיים. הוא משמש גם בשלנים ביתיים שרוצים להכין ארוחות למשפחות שלהם.

סוגי תנור אפייה

תנורי אפייה משמשים במטבח לבישול סוגי מזון שונים. ישנם סוגים רבים של תנורי אפייה המשתנים בהתאם לסוג המזון המתבשל.

ישנם ארבעה סוגים עיקריים של תנורי אפייה:

תנורי אפייה תעשייתים – אילו הם תנורים גדולים שעובדים איתם בדרך כלל במסעדות, הם משמשים לאפייה של הרבה מוצרים בו זמנית. תנורי אפייה תעשייתים בנויים ממספר יחידות, כאשר בכל יחידה ניתן לשלוט על עוצמת החום וכך ניתן לאפות דברים שונים כגון: עוגה, עוגיות, קוראסונים ועוד.

תנור אפייה ביתי – ניתן לראות תנור אפייה ביתי כמעט בכל בית בישראל. תנור אפייה מגיע עם שני כפתורים בדרך כלל. הראשון הוא בקרת טמפרטורה והכפתור השני הוא אופן החימום (טורבו או גריל). כיום ניתן למצוא 2 סוגי תנורים. הראשון הוא בילט אין, שמובנה בתוך ארון והשני הוא תנור עומד ומעליו כיריים עם גז.

תנור מקלה – תנור מלקה או בשם הפופולרי שלו טוסטר אובן, ניתן להכין בו טוסטים וניתן למצוא אותו בכל בית או עסק בישראל

תנור לבנים – תנור לבנים הוא תנור מסורתי מחמם בטמפרטורות גבוהות מאוד בשל היותו מורכב מחומר חסין לאש כמו לבנים או בוץ. תנור לבנים הוא אחד מסימני ההיכר של מסעדות איטלקיות ופיצריות רבות

מחפשים תנור בילד אין מומלץ? הקליקו עכשיו על הלינק!