עיצוב חדרי תינוקות – המדריך המלא

כשמגיע תינוק ההתרגשות בשיאה. הכל צריך להיות מוכן לקראתו וישנה עדיפות שגם הכל יהיה יפה. עיצוב חדר מביא אתו כל כך הרבה סיפוק, לפעמים ממש כמו שיפוץ. כפי שידוע לנו, לעיצוב חדרים ישנם חוקים עיצוביים שמומלץ לעקוב אחריהם. אך כשאנו מעצבים חדר תינוקות, ישנם כמה כללים שנהיה חייבים לעקוב אחריהם וכמה שיהיו בגדר המלצה. אז איך מעצבים חדרי תינוקות? על אילו כללים נהיה חייבים לשמור ואילו טיפים ישדרגו את העיצוב?

כמה חוקי בסיס בעיצוב חדר לתינוק


כשאנחנו ניגשים לעצב חדר תינוקות, חשוב שנדגיש תחילה את העקרונות עליהם נצטרך לשמור תוך כדי התהליך. עניין הבטיחות למשל, נמצא בראש רשימת העקרונות שלנו.
קבלו כמה עקרונות בסיס לחדרי תינוקות מעוצבים:

  • פינות חדות – כפי שכבר ציינו, בטיחות לפני הכל ובתור התחלה אנחנו נשים לב שאין בחדר התינוק שום פינה חדה שניתן יהיה להיחבל ממנה.
  • חלקים קטנים ומתפרקים – הרבה פעמים כשמעצבים, אנחנו נוטים להציב פריטים קטנים לנוי על מנת להשלים את המראה הכללי. בדרך כל זה מוסיף אך במקרה של עיצוב חדר תינוקות, עדיף יהיה להשאיר את האביזרים הקטנים מחוץ לתחום.
  • השאירו מרחב בחדר – בחנויות ישנם אינספור פריטי נוי ורהיטים מעוצבים שממש כל אחד מהם יכול להיות פשוט מושלם בחדר. אך הקפידו לאבזר את החדר רק במה שנדרש ולהשאיר מרחב גדול למשחקים.

טיפים לעיצוב חדרי תינוקות


מעבר לעקרונות פרקטיים בסיסיים, ישנם טיפים שישדרגו לכם את החדר בכמה רמות וגם כנראה שהתינוק יאהב אותם בעצמו:

  • צבעים מרגיעים – השתדלו שהחדר ישדר רוגע וניקיון. בעזרת פיזור נכון של רהיטים, אביזרי תינוקות וכמובן הצבעים השונים, תוכלו לייצר אוירה מתאימה.
  • מרקמים שונים לתחושתיות – הציבו בחדר שטיחים ואביזרים אשר יפגישו את התינוק עם התחושות השונות, זה גם יעסיק אותו וגם יתרום להתפתחות שלו.
  • תאורה – שימו לב שאתם דואגים גם לתאורה חלשה ונעימה יותר מלבד התאורה הכללית של החדר (תודו לנו אחר כך).