הסדרת מעמד לבת זוג זרה – איך עושים זאת?

הסדרת מעמד לבת זוג זרה – איך עושים זאת? זו שאלה הנשאלת ע"י לא מעט גברים שהתחתנו עם אישה זרה או שיש קשר רומנטי ביניהם. כמו כן, מומלץ לפנות לעו"ד העוסק בתחום הסדרת המעמד לגורמים אחרים כמו במקרים של איחוד בין משפחות.

איך הדברים עובדים בישראל?

במדינת ישראל כן מאפשרים להסדיר מעמד לבת זוג זרה, ואין זה מומלץ לעשת זאת לבד, יש להיעזר בשירותיו של עו"ד הבקיא בחוקים הרלוונטיים להסדרה, שכן הבירוקרטיה הינה סבוכה. יש להביא מסמכים וטפסים לבית המשפט, כמו כן על המסמכים להיות כתובים בצורה כזו שניתן יהיה להגיש אותם לערכאה.

הסדרה מעמד לא רק לבת זוג זרה

אם כבר מדברים על הסדרת מעמד לבת זוג זרה כדאי לדעת, כי המקרים הינם רלוונטיים לא רק לבני זוג, יש משפחות שרוצות להתאחד. בכדי לפעול למען הסדרת מעמד לבת זוג זרה, על בן הזוג להיות בעל אזרחות ישראלית, אולם לקרובי משפחתו אזרחות שאיננה ישראלית. גם משתפי פעולה מהשטחים, זכאים להסדרת מעמד. 

מאילו ארצות מגיעות הנשים הזרות?

ובכן באופן תיאורטי יכולה להיות זו כל מדינה לה קשרים עם ישראל. אולם רוב הנשים מגיעות מאוקראינה, רוסיה, מולדובה, נשים תאילנדיות, פיליפיניות, ובאופן כללי, רובן מגיעות ממדינות מזרח אירופה, שם קשה להתגורר ולהתפרנס.

הליך הסדרת מעמד לבת זוג זרה

הסדרת מעמד לבת זוג זרה, זהו עניין המצריך זמן והשקעה, לעיתים ההליך הוא קצר, לעיתים ארוך יותר. ומכאן נובעת הסיבה שכה חשוב לפנות אל עו"ד הגירה, בעל ניסיון רב בתחום, איש מקצוע אשר יודע כיצד הדברים עובדים ואל מי פונים. ככל שהבקשה תהיה מדויקת יותר, כך גוברים הסיכויים להסדרת המעמד.

אולי יעניין אותך גם התרת נישואין אזרחיים