שמן ארניקה – איך מפיקים אותו ולמה הוא משמש?

רבים מאיתנו כבר הבינו ששמנים שמופקים מצמחים, יכולים לסייע מאד למטרות רפואיות. שמן ארניקה שמופק מצמח רב שנתי המצוי בהרים של סיביר ואירופה: משמש בני אדם כבר אלפי שנים לטיפול במגוון בעיות רפואיות ואף לטיפוח הגוף. אבל מה צריך לדעת על השמן הזה? הנה כמה פרטים חשובים:

הפקת שמן ארניקה

שמן ארניקה מופק על ידי מיצוי שומן טבעי שמופק מהפרח שמכיל תמציות אנטי דלקתיות ושמנים אתריים.  השמן נמכר כיום כמעט בכול בית מרחקת או בכול חנות טבע און ליין. את הצמח – שגדל בצפון אמריקה סיביר ואירופה – ממצים על ידי הפקת ראשי הפרחים כאשר הם במצב טרי. לעיתים השימוש והמיצוי יעשה מהפרחים היבשים של הצמח. 

למה השמן משמש? 

כמו כל תמצית פרחים שטובה לגוף האדם, גם לארניקה יש כמה סגולות רפואיות שתורמות מאד לבריאות הגוף ולטיפול בכאבים, דלקות או מחלות עור. השמן משמש כמשחה טיפולית עבור עור פגום ויבש, והוא מרגיע כאבי שרירים, מפחית דלקות ומרפא פצעים. לעיתים משתמשים בשמן גם כאמצעי להקלה על כאבים כמו במקרים של שברים, נקעים או פצעים קשים וחבלות. 

איפה אפשר לקנות שמן ארניקה?

שמן כזה אפשר לרכוש בעיקר דרך חנויות טבע און ליין כמו אור המדבר או בפארמים השונים. לפני הרכישה בדקו את אחוזי המיצוי של הפרחים ובדקו כי הוא מכיל לפחות 50 אחוזים של חומצות שומן, חומצה לינולאית וחומצת מיריסטיק. בעוד ש50 האחוזים הנותרים חייבים להכיל שמנים אתריים בתערובת. את הצמח אפשר לצרוך כשמן או בטבליות שנחשבות טבליות מעולות וקלות לבליעה.