כל היתרונות של מראות פנורמיות

כולנו מכירים את המראה הפנורמית שמותקנת אצלינו ברכב. מדובר על אותה המראה שמאפשרת לנו לראות את כל מה שמתרחש בחלק האחורי של הרכב, ובכך מונעת מאיתנו הפתעות לא נעימות מסוגים שונים. ניתן למשל להשתמש במראה מסוג זה כדי להחנות את הרכב ברוורס, ללא הצורך לסובב את הראש בזווית שלא תמיד נעימה לצוואר שלנו. כמו כן, המראה מאפשרת לראות את מצב הרכבים האחרים על הכביש, המרחק שלהם מהרכב שלכם ועוד. מראות מסוג זה יכולות להיות יעילות במיוחד לא רק בתוך הרכב הפרטי, אלא גם במקרים שבהם הראות לקויה ויש צורך בעזר מסוג זה כדי לראות טוב יותר את המצב בשטח. ניתן למצוא מראות פנורמיות מסוגים שונים, אשר מוצבות בצמתים עם ראות מוגבלת, בכניסה או ביציאה מחניונים, באזורי תפעול שונים וברחובות מפותלים. מראות אלו מונעות תאונות ומסייעות להילחם בגניבות.

מהם היתרונות של מראות פנורמיות?

כאמור, אחד היתרונות המרכזיים של המראות הוא היכולת שלהן למנוע תאונות. לא פעם ניתן להגיע  למקום שבו הראות לקויה בגלל אלמנטים שחוסמים את שדה הראייה כמו עמוד גמיש נחום תקום, דבר שמצריך מהנהג לגלוש לאט – לאט לתוך הכביש, על מנת לראות האם הוא פנוי. מקרים כאלו יכולים להיות מסוכנים במיוחד, במידה ונהג אחר שנוסע על אותו הכביש במהירות גבוהה, לא מצליח להבחין בזמן בנהג שניסה להשתלב בתנועה. אך מראה פנורמית מאפשרת לראות האם הדרך פנויה, מנקודה בטוחה ונטולת סיכון. לכן מראות המוצבות בצמתים, לפני פניות בעייתיות ובכניסה ויציאה מחניונים נחשבות לאחד העזרים היעילים ביותר במלחמה בתאונות דרכים.

יתרון חשוב נוסף של מראות פנורמיות הוא היכולת שלהם למנוע גניבות. הדבר נכון במיוחד בחנויות גדולות בהן מועסקים מספר מצומצם של עובדים. עובד שנמצא בצד אחד של החנות, לא יצליח לראות היטב מה מתרחש בצד השני. אבל מראות מסוג זה מאפשרות לקבל נקודת ראייה מצוינת על כל החנות, במידה והן מוצבות בזווית הנכונה. לכן נהוג להציב מראה פנורמית כמעט בכל חנות, מרכז לוגיסטי, מחסן וכדומה.

לסיכום, מראה פנורמית יכולה לסייע הן במניעת גניבות והן במניעת תאונות דרכים מיותרות. הצבה נכונה ומקצועית של המראה יכולה לחולל פלאים לשדה הראייה שלכם.