פעילות בבית אבות לתשושי גוף

תשושי גוף הינם אותם הקשישים אשר אינם מוגדרים סיעודיים אך הם מתקשים להסתדר בצורה עצמאית. קשיש יכול להיות מוגדר בתור תשוש גוף באופן זמני או קבוע, כתלות במצב האישי שלו. לפעמים מדובר על אנשים שעברו ניתוח קשה וזקוקים לזמן כדי להחלים ממנו, במצבים אחרים מדובר על מחלה שמחלישה את הקשיש ומקשה עליו להתנהל בצורה עצמאית בחיי היום – יום שלו. כמו כן, ישנו מבחן מיוחד שבודק את רמת הסיוע הדרושה לכל קשיש. המבחן מאבחן האם מדובר על קשיש עצמאי, סיעודי או תשוש גוף. במקרים כאלו, ניתן להגיע אל בית אבות לתשושי גוף, ליהנות מאווירה חמה ומחבקת, להכיר אנשים חדשים וכמובן ליהנות מהפעילויות השונות שבית האבות מציע לכל דייריו. חשוב רק לבחור בבית אבות מקצועי ואיכותי, אשר משקיע בדיירים שלו ומוכן לעשות הכול כדי להנעים את זמנם ולהקל עליהם בכל נושא אפשרי.

פעילות בבית אבות לתשושי גוף – לא מה שחשבתם!

רוב האנשים מדמיינים בית אבות בתור מקום אפרורי, אך למעשה מדובר על מקום שמאפשר לקשיש להתחזק, להתחבר עם אנשים אחרים וליצור חיי חברה עשירים ומרתקים יותר. קשישים רבים שחיים בצורה עצמאית, סובלים לא פעם מבדידות קשה. בית אבות יכול להוות את הפתרון המושלם, היות והוא מאפשר מפגש עם קשישים נוספים ואנשי צוות אדיבים ומנוסים. מעבר לכך, קיימות לא מעט פעילויות שונות שיכולות להתאים לכל קשיש שמוגדר בתור תשוש גוף. כמובן שבכל בית אבות יש את הפעילויות שלהם, אך לרוב מדובר על התעמלות בוקר עם מורה מוסמכת, קריאת עיתון ודיון על החדשות השונות. לאחר מכן, ניתן למצוא מגוון רחב של חוגים ופעילויות העשרה שונות, החל משיעורי ציור, שיעורי צילום, שיעורי סריגה, שיעורי יצירה, שיעורי כתיבה, שיעורי גינון ועוד. כל אחד ששוהה במרכז בית אבות נוה שלו יכול ללא ספק למצוא את תחומי העניין שהכי מדברים אליו.

לסיכום, היום ניתן למצוא לא מעט פעילויות שונות בבית אבות לתשושי גוף. הפעילויות יכולות לכלול מגוון רחב של חוגים שונים, השתתפות בסדנאות והרצאות וכמובן נסיעה משותפת להצגות ומופעים מיוחדים. חשוב לבדוק מראש מהן הפעילויות הקיימות בבית האבות ולבחור בהתאם.