על מחזור מכוניות – ובמילים אחרות פירוק הרכב

ממחזרים גם מכוניות?

התשובה היא בהחלט כן! 

אחד מחומרי הגלם אשר מרכיבים כלי רכב הוא מתכת, כפי שניתן למחזר מתכת המגיע מקופסאות שימורים או פחיות ניתן למחזר גם את המתכת של רכב גם אם הוא ישן וכבר חסר שימוש. חברות אשר מתעסקות בפירוק רכבים לטובת מחזור אפילו מעדיפים רכבים על פני קופסאות שימורים ופחיות מכיוון שמתהליך מחזור זהה ניתן להפיק כמות גדולה יותר של מתכת למחזור מכלי רכב מאשר פחיות, שימורים וכדומה.

איך זה קורה?

הרכבים אשר נלקחים לטובת פירוק ומחזור מגיעות למגרש הגרוטאות שם קודם כל הם עוברים נקיון ראשוני וכללי של הרכב. כחלק מתהליך הנקיון מזזים ומנתקים את חלקי הרכב שאין עשויים ממתכת כמו למשל גלגלים או חלקי פלסטיק ולמעשה משארים רק את המתכת. לאחר מכן, מכונות מיוחדות מועכות את הרכב עד לצורה של גושי מתכת קטנים במיוחד ביחס לגודלו המקורי של הרכב. ובשלב האחרון גושי המתכת הקטנים האלו שעד לא מזמן היו כלי הרכב שלנו מועברים למפעלי מתכת לשימוש תעשייתי. המפעלים האלו ממחזרים את המתכת ומוציאים אותה לשימוש חוזר בצורה תקינה לדוגמא, לשימוש בענף הבניה. 

אפשר להרוויח מזה?

התשובה היא בהחלט כן!

ישנן גופים פרטיים או חברות מסויימות כמו איזי פירוק רכבים בחיפה אשר מוכנת לשלם לכם כסף עבור רכב שלא בשימוש בכדי למחזר את המתכת של הרכב. בכך אתם גם יכולים להרוויח כסף ואפילו מזומן (תלוי בהצעת החברה) וגם לתרום לסביבה ירוקה ולאיכות הסביבה בהפחתת פסולת ומחזור.

מה זה דורש?

חברות אשר ממחזרות רכבים או לוקחות לפירוק מציעות שירות רחב ומגוון, זמינות ומחיר משתלם במחיוד עבור רכב ישן שעבורכם הוא כבר חסר שימוש.