תיאום מס לאחר חופשת לידה

האם ידעתן שלידה מזכה את היולדת בחצי נקודת מס אם היא עובדת ומרוויחה כסף? החזר המס שהיולדת יכולה לקבל, יכול להגיע גם לסכום של מעל 1,134 ₪ עבור כל תינוק שנולד. נולדו תאומים? היולדת יכולה לקבל זיכוי של מעל 2,268 ₪.

 

באילו מקרים מומלץ ליולדת לבצע תיאום מס?

כאשר מעסיק משלם מס הכנסה עבור העובדים, המס מחושב בחישוב שנתי. אולם מה קורה כאשר לפני הלידה היולדת יצאה לחופשה, או שהיולדת האריכה את חופשת הלידה ללא תשלום? במקרים אלו היולדת זכאית לקבל החזר על המס, ולכן עליה לבצע תיאום מס. למעשה, היולדת דואגת שלא ירד לה מס על תקופה שלא עבדה בו בפועל, ותקבל את הזיכוי המגיע לה.

האם יש בבית ילדים נוספים? באופן כללי, ניתן לקבל החזרי מס על הילדים הנוספים שבבית, ולא רק על הילד שנולד. כך, שכאשר יש ילדים רבים בבית, ניתן להגיע לזיכוי מס של מעל 10,000 ₪ לשנה.

 

איך מגישים בקשה לתיאום מס לאחר חופשת לידה?

הדרך הטובה והקלה ביותר להגיש בקשה זו, היא דרך האתר של רשות המיסים. כצעד ראשון, יש לפתוח אזור אישי, בו מתבצע מילוי הטפסים המקוון, והמעקב אחרי הסטטוס של הבקשה. בשלב הבא, ממלאים את טופס הבקשה. כמובן, יש לצרף לבקשה מסמכים רלוונטיים. המסמכים אותם תגיש יולדת שכירה, יהיו שונים מהמסמכים אותם תגיש יולדת בעלת עסק עצמאי.

 

האם כדאי ליולדת לפנות לאיש מקצוע שיבצע עבורה תיאום מס?

האם כדאי תמיד לבצע תיאום מס לבד? צריך לזכור שאנשי מקצוע יוכלו לכוון אתכן לסכום המקסימלי שתוכלו לקבל. סיבה נוספת בגללה כדאי ליולדת לקחת עזרה מקצועית בתיאום המס, היא שאחרי הלידה נוצר ליולדת עומס מבורך, ולא תמיד יהיה ליולדת זמן לטפל בתיאום המס.