לחצן מצוקה לקשישים – האם המדינה צריכה לממן אותם?

לחצן מצוקה לקשישים הינו מציל חיים במיוחד כאשר מדובר באנשים מבוגרים הסובלים מבעיות כרוניות. מה חשוב לדעת? האם המדינה צריכה לממן אותם?

לחצן מצוקה ושקט נפשי

לחצן מצוקה בבית הקשיש מאפשר לו לחיות בשקט נפשי. הוא מודע לעובדה שבלחיצת כפתור נוצר קשר עם מוקד רפואי, המכיר גם את ההיסטוריה הרפואית שלו.

ואם קיים מצב מסכן חיים, רופא יגיע אליכם עד לבית ובמקרה הצורך, גם אמבולנס יוזנק אליכם. כך תרגישו שאתם לא לבד, יש מישהו שדואג לכם.

האם המדינה מממנת לחצן מצוקה?

בהחלט. קיימים מצבים בהם המדינה תממן לכם לחצן מצוקה, הגורם האחראי על כך הוא המוסד לביטוח לאומי.

מצב סיעודי

כאשר קשיש נמצא במצב סיעודי הוא חסר ישע, הביטוח הלאומי הוא זה שיממן את הלחצן. מדובר בסל שירותים המיועד לאנשים סיעודיים, כאלה שמקבלים גמלת סיעוד.

מה כולל השירות?

שירותי לחצן מצוקה הממומנים ע"י הבטוח הלאומי כוללים לחצן מצוקה בבית, לחצן מצוקה נייד הנמצא כל העת על גופו של מי שנמצא במצב חירום. 

כך ניתן ליצור קשר הן עם בני המשפחה והן עם המוקד הרפואי.

כאשר אנו מדברים על לחצן מצוקה, ישנם אנשים שהמדינה תממן אותו, שוב, זהו חלק אינטגרלי הנובע ממצב סיעודי, וכך הביטוח הלאומי הוא זה שאחראי שיהיה לכם לחצן מצוקה.

מי מתקין את הלחצן?

המוסד לביטוח לאומי עובד עם כמה חברות, אלה חייבות לקבל אישור, והן גם אלה שיתקינו אצלכם לחצן מצוקה בביתכם באמצעותו תוכלו ליצור קשר בכל עת נתונה עם המוקד הרפואי, זאת רק בזמן שהביטוח לאומי מכיר בכך שאתם במצב סיעודי. זהו שירות שאין שני לו, ובמצבים הללו, לא תצטרכו לשלם עבורו.

פרטים נוספים באתר של נטלי שירותי רפואה