7 כלי עבודה חשמליים שכל מוסך צריך

בכל מוסך יש מגוון של כלים שנועדו להתמודד עם סוגים שונים של מכוניות, ולעתים גם אופנועים ו/או אוטובוסים. שליטה בכלים האלה והתאמת הכלים לבעיות הדורשות תיקון בכל רכב היא הכרחית כדי שהמכונאי יוכל לבצע את התיקונים הנדרשים. בין כלי העבודה שלו אפשר למצוא גם כלים חשמליים רבים כמו גם מבחר כלים פנאומטיים למוסכים, אשר מנצלים את הכוח האלקטרי כדי לבצע פעולות שונות, כמו חיתוך הברגה והשחזה. כלים חשמליים הינם הכרחיים במוסכים של ימינו, ולכן לא ניתן להסתפק בכלים מכניים כמו מברגים פטישים ומפתחות (כלי פתיחה שונים).
הנה 7 כלי עבודה חשמליים שכל מוסך צריך:

  1. מברגות – בעזרת כלי זה אפשר להיעזר בכוח החשמלי כדי להחדיר ברגים מסוגים שונים לתוך חללים כדי לחזק את הגוף הנתמך. הסוגים העיקריים הם מברגת קלאץ', פוטר ומברגת אימפקט. חלקן חשמליות וחלקן ניתנות לטעינה. מקדחות ניתנות ברוב המקרים לשימוש כמברגות, לאחר החלפת הראש.
  2. מפתחות רטיטה ופטישים – נועדו לפתוח גלגלים וברגים באמצעות כוח חשמלי, מוכרים גם בשם "מפתחות בוקסות" ונבדלים זה מזה בעוצמת המתח החשמלי הנדרש וכמובן שגם במימדים ובעיצוב.
  3. משחזות חשמליותמשחזת ציר למשל אלה נועדו לפעולות השחזה וחיתוך של הדיסקים המסתובבים ומשטחים שונים ברכב. חשוב להחזיק מאגר של משחזות כדי לטפל בחומרים שונים ובעוצמות שונות.
  4. מכונות שטיפה בלחץ – הכרחיות לשטיפה יעילה של המכונית בלחץ מים גבוה, לצורך ניקוי אפקטיבי. השטיפה נועדה לנקות את הרכב מבחוץ ומבפנים, במים חמים וקרים לפי הצורך, ויש לרכוש אותה רק מיצרנים אמינים.
  5. כבלים חשמליים – נועדו לאפשר חיבור בין המכשירים לתקעים שבקירות המוסך או התקעים הניידים. הם חייבים לעמוד במידות הנדרשות כדי שהחיבור יהיה אפקטיבי ויאפשר את הפעלת המכונות.
  6. מסורים חשמליים – נועדו לאפשר ניסור וחיתוך של משטחים וכלים במידת הצורך. ישנם מסורים עגולים ומסורי קומבו בגדלים ועוצמות שונות.
  7. רצ"ט (מברגון נטען) – בעזרתו ניתן לבצע פעולות שונות במקומות צרים והוא מכיל סוללה נטענת חשמלית וכן נורת LED המאירה את אזור העבודה.