6 דברים להיזהר מהם כאשר לוקחים משכנתא

סוף סוף אתם מוכנים לעשות את הקפיצה הזו ולרכוש בית משלכם כאן בישראל. במידה ואין לכם מלאי מזומנים לתשלום המלא של ערך הנכס, תצטרכו לקחת משכנתא כדי להרשות לעצמכם את רכישת הבית. קבלת משכנתא זה קצת יותר מסובך ממה שזה נראה בהתחלה. יש לעשות שיעורי בית רציניים לפני שאתם עושים צעד פזיז מדי, על מנת לקבל את עסקת המשכנתא הטובה ביותר שאפשר.

להתייעץ קודם

לפני שאתם בכלל חושבים על רכישת דירה, מומלץ מאוד להתייעץ עם יועץ משכנתאות פרטי ומקצועי שיפרוס בפניכם את התחום על היבטיו השונים וינסה לתת לכם סדר, כמו גם על ניסיונו האישי והמלצות כדאיות.

לבוא עם סכום מקדמה גדול יותר

סכום מקדמה גבוה יותר אומר משכנתא קטנה יותר, ובהתאם לך ריביות נמוכות במהלך השנים. נסו לספק את סכום המקדמה הגבוה ביותר שאתם יכולים ולא להסתמך על משכנתא עם מקדמה קטנה שעלולה לגבות מכם ריביות גבוהות. 

לא למהר עם ביטוח משכנתא 

ביטוח משכנתא זה ביטוח שאתם חייבים לעשות בזמן לקיחת משכנתא, וברוב המקרים לא כדאי לעשות את זה בבנק אלא דרך חברת אשראי ו/או ביטוח חיצוניים שמציעים הצעות אטרקטיביות יותר.

הכרות עם שיעורי הריבית וסוגיה השונים

למרות שאתם עשויים לראות תעריפים נמוכים המפורסמים בפניכם, בפועל התעריף שלכם יתבסס על דירוג האשראי שלכם. ייתכן והתעריפים יישארו קבועים, או יתכווננו למעלה או למטה עם השנים. שיעור האחוז השנתי הוא גם מספר שחשוב מאוד לדעת. זה מייצג את שיעור הריבית בתוספת כל העמלות שתצטרכו לשלם.

עמלות, עמלות, עמלות

כאשר אתם לווים כסף לרכישת בית, אתם משלמים לא רק עבור ההלוואה וריביותיה אלא גם עבור עלויות פתיחת חשבון, עמלות חיתום ועוד. כדאי מאוד לבקש הערכה של עמלות אלה מראש כדי שיהיה לכם מושג כללי על מה אתם משלמים. תוכלו גם לנהל משא ומתן על העמלות. 

השוואות כל הזמן

המפתח לקבלת המשכנתא הכי טובה עבורכם זה להשוות. אל תנעלו רק על הבנק שלכם, נסו בעוד כמה בנקים המציעים ללקוחות שאינם שלהם הצעות שיכולות להיות אטרקטיביות יותר.

לקבלת ייעוץ מקצועי מיועצי משכנתאות >>>