5 ריהוטים שיעזרו לאנשים עם מוגבלויות

גם לאנשים עם מוגבלות מגיע חיים ברמת איכות מספקת. חשוב שיהיה להם נוח ונעים, ושתנאי המחיה שלהם יאפשרו להם לנהל את היום שלהם בצורה נאותה. TVPoint מזמינה אתכם לקרוא על חמישה רהיטים שיוכלו להועיל לאנשים עם מוגבלות, ולאפשר להם לנהל את היום בצורה נוחה ומאפשרת חרף המוגבלות שמלווה אותם לכל מקום. כדי שהבית יהיה להם למקום נוח ונעים בו הם יכולים להתגבר על המוגבלות ולבצע משימות שונות למרות המצב.

אילו רהיטים יוכלו לענות על הצורך של אנשים עם מוגבלות?

כורסא בגובה מתאים

כורסא היא רהיט חשוב שנועד לאפשר לנו לשבת בנוחות. אבל כאשר הרהיט אינו מתאים לממדי הגוף או ליכולות הוא לא יכול לשמש אותנו כלל. מסיבה זו יש להתאים לכל מוגבל את הכורסא המתאימה לו. כך שאם מדובר על קשיש או נכה חשוב לאתר את הכורסא שתתאים לו מבחינת הגובה והמרחק מהרצפה.

תמיכה טובה לגב

ספה, כיסא וגם כורסא צריכים לספק תמיכה טובה לגב. זה נכון לכל אחד באשר הוא. אבל נכון עוד יותר כאשר מדובר על מוגבלים. הללו זקוקים לתנוחה נתמכת מכל כיוון אפשרי. וזאת כדי למנוע כאבי גב, רגליים או צוואר. כאשר כל איבר מקבל את התמיכה המתאימה הישיבה נוחה ונעימה יותר ונמנעים כאבים.

קראו גם על כורסה סיעודית.

ידיות במיקום הנכון

כדי לאפשר פתיחה וסגירה של ארונות חשוב כי הידיות תמוקמנה במקום הנכון. וזאת כדי לאפשר לאדם המוגבל לגשת לידית למרות שהוא נשען על הליכון או משנע את עצמו באמצעות עגלת נכים.

מיטה מתכווננת

מיטה מתכווננת עשויה לפתור לנכה בעיות רבות. כך הוא יכול להיטיב את התנוחה שלו ולשפר את ההרגשה בעודו במיטה. הוא יכול להיטיב את התמיכה לגב או לייצב את עצמו בלי להזדקק לעזרת אחרים. המיטה המתכווננת מאפשרת לו לישון בנוחות מקסימלית לפי המצב הפיסי שלו.

הדום

הדום לרגליים הוא פריט בעל חשיבות רבה. מכיוון שיש לו שימושים שונים שעשויים להועיל מאוד לכל אחד, וגם לאנשים עם מוגבלות. על ההדום ניתן להניח את הרגליים, לעלות כדי להגיע לגובה הרצוי, להיעזר בעלייה למיטה וכן הלאה.