הדפסת תלת מימד – כל מה שצריך לדעת

הדפסת תלת מימד

הדפסת תלת מימד הינה טכנולוגיה חדשנית, יחסית, המאפשר לייצור דגמים תלת ממדיים היישר מתוך המחשב. ההדפסה הינה רב שכבתית כאשר הייצור נעשה בתהליך של הדפסת שכבה אחר שכבה עד להשלמת הדגם הנבחר. חומרי הגלם הנפוצים ביותר הינם פולימרים שונים כמו סוגי ביו פלסטיק, אם כי נעשו ניסיונות לייצר גם מזון, רקמות ביולוגיות, חלקי פולימר ואבקת מתכת ועוד. ניתן למצוא מבחר של מדפסות הפועלות בסקטורים שונים. כך תעשייתיות וביתיות. קיימות אחרות אשר מדפיסות אובייקטים צבעוניים. מחירי המדפסות משתנים על פי הדגם המוצע והמפרט הייחודי לו. כל אחד יכול לבחור את זאת המתאימה לצרכיו, לטעמו האישי, ליכולותיו הכספיות וכדומה. 

תהליך ייחודי

את המוצר מתכננים באמצעות תכנת מחשב ייעודית ולאחר השלמתו נשלחת פקודת הייצור והמדפסת נכנסת לפעולה. ניתן לבצע את העבודה הנ"ל על ידי שליחת תוכניות מרחוק ולכן, הייצור כאן יכול להיות יעיל מאוד. בסופו יוכל המזמין לקבל את הדגם הנבחר ישירות אל הכתובת אותה הוא שולח. מוצרים המודפסים במדפסות אלו יכולים להיות מודלים זעירים של פרצופי אדם, מוצרים בתחום רפואת השיניים כמו כתרים, מודלים עבור ארכיטקטים המשתמשים בהם להצגת עבודותיהם, מוצרי נוי, כלי בית ועוד.

קראו על מדפסות Dimentech >>>

שיטות הדפסה שונות

קיימות שיטות הדפסה שונות המתבססות על טכנולוגיות מגוונות. כך, סטריאוליתוגרפיה הוותיקה שבה יש שילוב של נוזל מיוחד המתמצק בעזרת קרני לייזר. בנוסף, אלומות אלקטרונים, אור על סגול, באמצעות גבס, התכה ומיזוג לצורך מידול וכדומה. מומלץ לקבל שירות מבית דפוס בעל מוניטין בתחום. מנהליו ובעליו מספקים שירות הכולל ייעוץ, מחירים נוחים, ביצוע מושלם, עמידה בלוחות זמנים ועוד. ההתקשרות באמצעות האינטרנט מזרזת רבות את השירות ותורמת מאוד לפעילות של כל עסק הנזקק למוצרים השונים.