סדנת מקרונים

המאמר באדיבות לייזה תובל

בתקופה האחרונה נכנסה לשוק עוגייה מסוג חדש, מדובר בעוגייה צבעונית, נימוחה וטעימה להפליא ובעלת מילוי קטיפתי בשלל טעמים. העוגייה הזו, כמה שהיא יפה, הינה יקרה מאוד וזאת בשל אופן ההכנה שלה אשר נחשב למסובך יחסית. מקורה של העוגייה הטרנדית שלנו הוא מצרפת, אך יש לה גם מתכון איטלקי ושוויצרי. ועוד נקודה שכמעט שכחנו היא, שהעוגייה הזו היא ללא גלוטן ומיוצרת על בסיס חלבונים ושקדים. 

אתם בוודאי סקרנים כבר לדעת – באיזו עוגייה מדובר? אז מדובר כמובן בעוגיית המקרון. את המקרונים המרהיבים והטעימים ניתן למצוא בכל אירוע מכובד ובכל קונדיטוריה שמכבדת את עצמה. ובתור חובבי אפייה, כנראה גם אתם מעוניינים לגלות את סודה של עוגיית המקרון, אז בדיוק בשבילכם מתקיימות סדנאות מקרונים.

מה לומדים בסדנת מקרונים?

כאמור, הכנת העוגייה היא תהליך מסובך למדי אשר דורש מקצועיות ומיומנות, יכולת להגיע למרקמים מדויקים ולטעמים מושלמים ואף לדיוק מירבי ליצירת עיגולים מושלמים. מלבד זאת, יש את התחום הנוסף שהוא הכנת הגנאשים למילוי העוגיות, שהיא ממש תורה בפני עצמה, עולם שלם של טעמים, מרקמים, שילובים וצבעים מהממים.

כמו כן, ישנם מספר סוגים של עוגיות, שעל ההבדל בניהם ואת אופן הכנתם לומדים בסדנא. יש את המקרון הצרפתי המקורי שהוא מרנג ללא בישול ולעומתו יש את המתכון האיטלקי ואת המתכון השוויצרי שבשניהם מבשלים את המרנג. כמובן שקיים הבדל בין המבושלים לאלו שלא וזה מה שיוצר את ההבדל בעמידות, במרקם ובטעם מה שגורם לגיוון בטעמי המקרונים השונים.

סדנת מקרונים בקבוצות קטנות

סדנאות המקרונים מתקיימות בקבוצות משתתפים קטנות, זאת מכיוון שמדובר בעוגייה עם תהליכי הכנה די מורכבים ויש צורך בהדרכה אישית (כמעט) לכל אחד. כאשר מדובר בקבוצה קטנה יכול מנחה הסדנא לתת יחס אישי לכל משתתף ולוודא שכל אחד יוצא עם הידע המקצועי ביד והוא יכול לבצע ולשחזר בבית את מה שלמדו בסדנא.

אז למרות שמדובר בסדנא שאורכת מספר שעות של לימוד, הענקת טיפים, התנסות מעשית וטעימות, עדיין הענקת תחושה של שיעור פרטי לכל אחד שמשתתף בסדנא היא המפתח להצלחה בהמשך.