מעשנות גז – האם זה עושה את העבודה?

ללא שום ספק אחד הדברים האהובים ביותר על הישראלים הוא בשר וכמובן שעדיף שהוא  יהיה על המנגל, כי ככה הוא הכי טעים. על מנת באמת להכין בשר כמו שצריך דרוש ידע רב, אפשר לעשות זאת בחובבנות ואפשר לעשות את העשייה כמו מקצוענים. כמו כל עולם, גם עולם הבשר זהו עולם של מחקר אינסופי ולכן רצוי להשקיע, לשבת וללמוד, להבין באמת כיצד מכינים את הבשר המושלם ביותר. במאמר הקרוב ננסה לתת לכם קצת מושג על עולם המעשנות והכנת הבשר.

מהי מעשנת בשר

מטרת המעשנת היא להוסיף ארומה מיוחדת ביותר לטעמו של הבשר, על ידי בישול עמוק ומושקע, אפשר באמצעות המעשנת להגיע לטעם מושלם בבישול הבשר, ככה שתוכלו להיות בטוחים שאתם כי אתם תטעמו את הבשר המושלם ביותר. יש דבר כזה הנקרא עישון חם ויש עישון קר, העישון הקר פועל בחום של כמה עשרות מעלות בודדות, כך שהיא ארוכה מאוד, ודורשת עיבוד מיוחד לכלל המאכלים שאנו מכניסים אל המעשנת, זאת על מנת שלא יתקלקלו. השיטה של העישון החם, היא מהירה ביותר, העישון החם נעשה במקסימום 100 מעלות, בישול של שעות בודדות, כלומר זמן קצר לעומת העישון הקר והבשר יוצא עבה, טעים, עסיסי עם המון נוזלים והכי טעים שתטעמו אי פעם. 

מעשנת גז

אמנם מעשנת פחם היא הקלאסית ביותר ואלה שאנו רואים בסרטים ושאנשים השתמשו בה לאורך שנים רבות. אך ללא ספק המעשנת גז עושה את העבודה בצורה מעולה גם כן. אם מעשנת הפחם דורשת תפעול מסובך, המעשנת גז פשוטה ביותר לתפעול, על כן היא מעולה למבשל המתחיל. כמו כן המעשנת גז הרבה יותר זולה מהמעשנות הרגילות, כך שאתם יכולים להרשות לעצמכם בקלות לרכוש אחת עבורכם כבר עכשיו. לכן אפשר להגיד בוודאות כי מעשנת גז עושה את העבודה ועולה על היתרונות אל מול החסרונות. אז אם חשבתם לקנות לחג הקרוב, ולפנק את עצמכם במעשנת חדשה, אתם מוזמנים כבר עכשיו להתחיל להבין איזו מעשנת אתם רוצים בדיוק לביתכם הנעים.

אולי יעניין אותך גם מידע בנושא גריל גז