מערכת קולנוע ביתית – מה צריך לשים לב?

המאמר באדיבות http://ms2000.co.il

אנשים רבים בוחרים לרכוש לעצמם מערכת קולנוע ביתית, ובכך ליהנות מאיכות גבוהה ומסאונד משגע בזמן שהם צופים בסרטים. הרי למה לבזבז את הזמן והכסף שלכם על הליכה לקולנוע, כאשר ניתן להרכיב חוויית צפייה דומה בבית הפרטי? במקום לסבול את הצפיפות והדוחק הקיימים בבתי הקולנוע בחודשי הקיץ, ניתן להתפנק על המזגן בבית ולצפות בסרטים חדשים באיכות שאינה נופלת כלל מבית קולנוע סטנדרטי. כמובן שעל מנת ליהנות מכל היתרונות האלו, יש צורך לבחור את מערכת הקולנוע המקצועית והמומלצת ביותר. מדובר למעשה על מערכת הכוללת רמקולים איכותיים ומגבר עוצמתי, אשר מתחברים לטלוויזיה ברמה גבוהה או לחילופין למקרן. אופציה אחת היא לבחור מערכת קולנוע משולבת ואילו האופציה השנייה היא להרכיב אותה לבד. בכל מקרה, חשוב לשים לב לכל הפרטים הקטנים של המערכת, היות והם אלו שישפיעו בסופו של דבר על כל חוויית הצפייה שלכם.

מערכת קולנוע ביתית – כיצד לבחור נכון?

קודם כל, חשוב לשים לב למגבר שקיים במערכת, היות ויש לו חשיבות עצומה על איכות הצליל. כמו כן, כדאי לתת את הדעת על הרמקולים, היות ורמקולים פחות איכותיים יפיקו צלילים שלא יהיו נעימים לאוזן. מי שמעוניין בחוויית סראונד מיוחדת, חייב להקפיד על מפענחי צליל היקפי ברמה הגבוהה ביותר. ניתן היום למצוא מגברים בעלי מספר פורמטים שונים של פענוח צליל היקפי, שימו לב האם מדובר על מפענח בסיסי או על מפענח משוכלל יותר. המפענח הבסיסי לא יוכל להעניק לכם חוויית סראונד ראויה לשמה, ולכן חשוב להתעקש על מגבר שתומך במפענח צליל משוכלל וחדשני. על מנת ליהנות מעוצמת רמקולים מקסימלית, יש לשים לב האם מערכת הקולנוע מגיע עם הספק חשמלי או הספק RMS. הספק RMS גבוה יבטיח לכם את העוצמה המקסימלית ביותר של הרמקולים ויאפשר צפייה בסרט בעוצמת סאונד של בית קולנוע.

לסיכום, כל מי שמעוניין לרכוש לעצמו מערכת קולנוע ביתית חייב להכין שיעורי בית ולא למהר לרכוש את המערכת הראשונה שבה הוא יתקל. החוכמה היא לשים לב לכל פרטי המערכת השונים, לוודא את האיכות שלהם ואת הביצועים המקסימליים שלהם.

לקריאה על  ציוד מולטימדיה באתר מיוזיקול