כך תחדירו אהבה למוזיקה לילדים שלכם

מוסיקה הוא אחד התחומים הקסומים בחיינו. אף על פי שלכל אחד מאתנו יש את הסגנונות המוסיקליים שהוא אוהב, כולם תמימי דעים שמוסיקה מוסיפה המון למצב הרוח, לשמחת החיים ולשיפור מצבים רבים בחיים. המוסיקה יוצרת הרמוניה בין אנשים, כאשר שומעים את הצלילים הראשונים של שיר אהוב או מוסיקה מוכרת רבים מהאנשים נרגעים ומאפשרים למוסיקה לפלח את הדממה.

כך תחדירו אהבה למוזיקה לילדים שלכם

מי שאוהב מוסיקה, הצלילים בוקעים כשהוא ברכב, בבית וגם מהסלולרי. המגמה היא להנחיל את אהבת המוסיקה גם לילדים כבר בגיל הרך. זה מתחיל עם השמעת שירים ונעימות קלאסיות לתינוקות הרכים, וממשיך עם שירים לגילאים הבוגרים יותר.

בין הצעצועים הרבים שההורים רוכשים לילדיהם אפשר לראות כלי נגינה, גיטרה, תופים, חצוצרה ועוד. הילדים נהנים מאד לנגן בווירטואוזיות ולהיות נגנים לפרק זמן קצר.

עם הצמיחה ההורים משמיעים בבית סוגים שונים של מוסיקה כדי להעצים את הידע שלהם, כך הם יכירו מגוון רחב מאד של צלילים, אשר מושמעים על ידי כלי נגינה שונים.

רבים מההורים הולכים עם ילדיהם למופעים מוסיקליים ייעודיים אשר מותאמים לילדים, כדי שיראו במו עיניהם תזמורת, נגנים המנגנים בכלים מיוחדים ויקשיבו לשפע צלילים מכל העולם.

לימוד נגינה 

אם הילד מגלה עניין במוסיקה, אפשר להציע לו לימוד כלי נגינה ספציפי כמו לימוד גיטרה בס או גיטרה קלאסית. מתחילים בסיור בחנות גדולה של כלי נגינה כדי שהוא יראה את גודלם של כלי הנגינה, ישמע את הצלילים המופקים על ידם ויביע עניין בכלי נגינה זה או אחר. 

אם אחד ההורים מנגן בכלי ספציפי, קיימת סבירות גבוהה שהוא ניגן איתם פה ושם בשביל ההנאה ולכן יבחר כלי זהה, כך שתהיה להם בבית אפשרות לנגן יחד.

יש ילדים שדווקא מעוניינים בכלי אחר כי שמעו נגן המנגן בכלי זה והדבר מאד מצא חן בעיניהם או בגלל כל סיבה אחרת אשר מושכת אותם לכיוון הזה. ברוב המקרים אם זה אפשרי, ההורים יאפשרו לילד תקופה של התנסות, לחוות את החוויה ובשלב מאוחר יותר הילד יחליט אם להמשיך בכך. 

אולי יעניין אותך גם לימוד נגינה בהרכבים