אוכל לחיות

רבים מאיתנו נוטים לחשוב כי בעלי חיים יכולים לאכול כל דבר שניתן להם, ואין צורך לבחור בקפידה את סוג המזון המתאים ביותר עבורם. אלו המקרים שמסתיימים בבעיות במערכת העיכול, בהקאות ובתסמינים אחרים שמביאים לפגיעה בבעל החיים.

בחירת אוכל לבעלי חיים

סוג המזון שאנו נותנים לבעל החיים שלנו, הינו חשוב מאוד והוא מושפע מכמה מרכיבים.
המרכיב הראשון והמרכזי ביותר הוא סוג החיה. אוכל לחיות מסוימות אינו מתאים לחיות אחרות, ובמקרים קיצוניים יותר – עשוי להביא לפגיעה ממשית בגוף החיה. אוכל שאנו נותנים לכלב שלנו, אינו יתאים לחתולים, למכרסמים או לציפורים שאנו מגדלים.

חשוב לציין כי אוכל לחיות מיוצר בצורה ייעודית לכל חיה. מדוע? מכיוון שכלבים זקוקים לערכים תזונתיים מסוימים, בעוד חתולים זקוקים לערכים תזונתיים אחרים. כמו כן, גודל בעל החיים משפיע, והיכולת של כלב לאכול ולפצח את המזון היבש שנותנים לו, אינה קיימת אצל מכרסמים או אצל עופות – ולכן חשוב מאוד להקפיד ולהעניק לכל חיה את האוכל המתאים עבורה!
יתר על כן, אם נתמקד רק בתחום המזון לכלבים, נוכל לראות כי קיים שוני בין האוכל שכלב מבוגר מקבל, אל מול האוכל שגורי כלבים מקבלים – גם כאן הערכים התזונתיים שכל אחד מהם צריך, הם שונים וצריך לפעול בהתאם.

סוגי המזון השונים

כיום ניתן למצוא סוגים שונים ומגוונים של אוכל לחיות: מזונות יבשים (סוג המזון הנפוץ ביותר שניתן למצוא כיום), קופסאות שימורים, חטיפים ייעודיים וכמובן מעדנים. במועד הרכישה, חשוב לוודא שאכן סוג המזון שאתם קונים מתאים לסוג בעל החיים שאתם מגדלים. כמו כן, בדקו שהמזון מתאים לגילו של בעל החיים (כאמור, מזון לכלבים שונה ממזון גורי כלבים), שהמזון מתאים למצבו הבריאותי של בעל החיים (כיום ניתן לקנות מזון שמתאים לחיות שסובלות מסוכרת, מבעיות השמנה, מבעיות שונות במערכת העיכול וגם לסובלים מבעיות עור) ואחרון חביב – ודאו שזה הטעם שבעל החיים שלכם אוהב! כיום תוכלו למצוא עשרות סוגים של טעמים שונים – החל מכבש, גדי, סלמון מעושן, עוף ותערובות שונות שמאגדות את כל הטעמים.